Мімікрія (наслідування, маскування) — властивість деяких організмів імітувати зовнішній вигляд або інші ознаки інших непов'язаних організмів або неживих об'єктів.
Вікіпедія
На днях мені до рук потрапила газета «Відомості Чернігівщини». Спочатку мене вона зацікавила, адже я не дуже часто читаю місцеві газети, особливо – обласні. Але щось таки у цій газеті було невловимо знайоме, що не дозволяло її одразу сприйняти як обласну. Я став уважно придивлятися... і зрозумів, що це не може бути обласним виданням, бо вгорі над «шапкою» красувався анонс: «Прилуцькі бюджетними: область пропонує скорочувати, мер не згоден». А так он воно що?!! Це ж – звичайна мімікрія! Я одразу подивився на останню сторінку і виявилось, що це насправді – бойовий листок мера Беркута! Адже і заснована вона аж 9 лютого цього року, і редакція розташовується на вул. Незалежності, 61, у Прилуках, і це всього-на-всього 10 номер...
А далі – все, притаманне прилуцьким провладним газетам: облизування міської влади, розповіді про те, як вона піклується про все і всіх на світі, статті про щасливе життя прилучан, інфо із Інтернету (анекдоти і астрологічний прогноз) і, звичайно – кросворд та програма телепередач! Ну куди ж без неї, якби не було, то прилучани б на той листок і не глянули б!
Але найбільше мене вразило оформлення «шапки» провладного брехунця – там одіозно заявлялось, що це ні що інше як відомості Чернігівщини і стояв для більшого надування щік герб Чернігова! Це мабуть, щоб «лох цєпєнєл»? Оце найбільше збивало з пантелику!
Уявімо, шановний читачу, що вам до рук потрапила газета, яка видається десь у Охіньках, але в заголовку стоїть герб Прилук і називається вона «Новини Прилуччини». Одразу постане питання – яке відношення до всієї Прилуччини має таке видання, якщо її дописувачі не виїздять далі городів у Охіньках, і на її шпальтах піднімаються теми, які цікаві тільки мешканцям Охіньок? І яке право у такому випадку має ця газета ставити на своїх «шапках» герб Прилук?
Саме подібні питання виникли й у мене. Чому «Відомості Чернігівщини», якщо видавці газети не мають ані найменшого уявлення, де знаходиться, наприклад, Любеч, і чим живуть його мешканці? Чому у «шапці» стоїть герб Чернігова? І чому, нарешті, це видання – обласна газета? Адже назватися обласною – не значить такою бути! Обласною треба стати! Тобто, писати про події і проблеми всієї області, розповсюджуватись відповідно всією областю...
Після ознайомлення із цим бойовим листком Беркута виникло стійке бажання сходити до вбиральні й застосувати ці «відомості» за прямим призначенням!!! Шкода, що на це, з дозволу сказати, «видання» витрачаються наші з вами, шановні платники податків, гроші!
І наостанок – старий бородатий радянський анекдот про газети сересера.
Питання – що спільного між газетою «Правда» та «Ізвєстія»?
Відповідь – у газеті «Правда» ні слова правди, а у газеті «Ізвєстія» ні слова «ізвєстій».
Похожие статьи:
Освіта → Гроші не пахнуть – правда ж, пане Беркут?
Політика → «Позвольте, а за чей счет этот банкет?!»
Економіка → Кієвстар і всє, всє, всє...
Політика → У кожного свої мультики.
Політика → Розрахунок за газ, у тому числі, в рублях вигідний українським експортерам