Гроші не пахнуть – правда ж, пане Беркут?

15 лютого 2012 - Серафим Наждак
article9.jpg

Наша місцева чиновницька братія настільки добре навчена життям, що примудрилася діставати гроші на життя навіть із... туалетів. Особливо – із шкільних туалетів! 

Як ми вже добре знаємо із фактів, викладених у вигляді анімаційного фельєтону «Запитай по блату. Інтерв'ю з мером міста Провулки» (http://youtube.com/watch?v=M6l_sZ01-uA), наші хапуги на чолі з Ю. Беркутом - Прилуцьким міським головою, у минулому 2011 році списали на будівництво туалету для ЗОШ №2 немаленьку суму — 300 000 гривень. Звісно, різниця між вказаною сумою та справжньою ціною туалету була «вкрадена на благо Прилук»!

Легкість, з якою були «распілєни» гроші, які могли б піти на освітянські потреби, настільки сподобалась мерові, що він вирішив продовжити «приємний» для себе досвід. Читаємо бюджет міста Прилуки на 2012 рік, розділ «Видатки місцевого бюджету», підрозділ «Будівництво»:

  • Будівництво туалету в ЗОШ №9 (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 20,0 тис. грн.
  • Будівництво туалету в ЗОШ №14 (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 25,0 тис. грн.

Виглядає так, що місцева влада дуже переймається освітянськими проблемами, та наче й сума для сучасного будівництва досить правдива. Але! Знову наше вчасне — але! Справа в тім, що ці суми — то тільки вартість проекту. Я поцікавився у проектній організації, який процент у такого роду об’єктах відповідно до ДБН складає вартість проектно-кошторисної документації. Мені відповіли, що, враховуючи, що це громадське місце, в середньому — 5 % від вартості об’єкту. Але спеціально для Прилук ніхто не буде проектувати окремий шкільний туалет — буде взято типовий проект і підлаштовано під вимоги замовника. Тобто вартість у таких випадках зменшується.
 

Отже, маємо – туалет для школи №9 буде коштувати 400 000 гривень, а для школи №14 — 500 000. А справді — які ж санвузли можна зараз за такі гроші отримати? Ось що мені розповів Інтернет — Фотофакт: "Донецкие власти показали супер-туалеты за 4 миллиона гривен (фото) (http://dn.vgorode.ua/news/56817/)". У Донецьку один придбаний пересувний євротуалет виробництва Чехії, який ще треба привезти, розмитнити і встановити, коштує близько 400 000 грн. Але навіть для Донецька це — СУПЕР!
 

Наведені там описи та фото змушують задуматися — а чи справді такі надсучасні пересувні євротуалети проектує Юрій Володимирович для наших шкіл? Одразу можна сказати — ні, аж ніяк! Мер Беркут проектує тільки суми, які він отримає завдяки цій махінації, а школи міста Прилуки отримають те, що зображене на фото вгорі.

Похожие статьи:

ПолітикаРозрахунок за газ, у тому числі, в рублях вигідний українським експортерам

Політика«Позвольте, а за чей счет этот банкет?!»

ПолітикаУ кожного свої мультики.

ЕкономікаКієвстар і всє, всє, всє...

ОсвітаТАНЯ – «ЗОЛОТАЯ РУЧКА». Фейлетон

Тепер ти знаєш!

Рейтинг: +1 Голосов: 1 5411 переглядів
я # 19 лютого 2012 в 18:14 0

Цікаво, який такий туалет Беркут запроектував для 14 школи? Там вже є новий туалет! Чи треба ще один? Для Беркута й бєркуообразних? :)