Цього літа у Купальську ніч до нас у Прилуки вперше завітала «Відкрита ніч» - кінофестиваль україномовного кіно, заснований в 1997 році. Він вже відбувся шістнадцятий раз, тому й повна назва його - «Відкрита ніч. Дубль 16».
У цьому році фестиваль проходив не тільки у Києві, а й одночасно у Дніпродзержинську, Запоріжжі, Каневі, Копичинцях (Тернопільщина), Івано-Франківську, Львові, Миколаєві, Полтаві, Прилуках та Чернівцях, а також на хуторі Обирок, що поряд з Батурином на Чернігівщині.
У Прилуках кінофестиваль відбувався прямо на вул. Київській, на майданчику перед парадним входом до Агротехнічного коледжу. Власне програмі кінофестивалю передувала розважальна програма за участі місцевих колективів і солістів. Людей зібралося багато - всі приготовлені місця були зайняті, дехто з глядачів розмістився прямо на траві газону. Як згодом зазначали організатори, вони не очікували такої кількості глядачів.
Присутнім були роздані анкети, де перераховувались конкурсні стрічки. Кожний мав на власний розсуд виставляти оцінки за 10-ти бальною шкалою. Як тільки достатньо стемніло, почався просмотр власне програми фестивалю. Глядачі жваво реагували на те, що демонструвалося на екрані, оплесками відзначали особливо вдалі моменти. І хоч тривала програма досить довго, без перерви 6 годин, до кінця додивились програму (а це вже був початок п’ятої години ранку) десятка зо три прилучан. Останньою стрічкою, що демонструвалась, була анімація «Маланка» - дуже трепетний й по-дитячому безпосередній мультик, який нагадав всім присутнім, що ми всі родом із дитинства...
По завершенню фестивалю анкети із голосуванням прилучан були оброблені і результати передано у Київ.
Гран-прі фестивалю отримала стрічка «Manu 18 374» режисера Мирона Латика.
Диплом фільму за кращий сценарій – фільм "Борода", реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук.
Диплом за кращу операторську роботу – фільм "Миколине поле", оператор Руслан Коломієць.
Диплом за кращу кіноновелу – фільму "Невигадана історія", реж. Артем Антонченко.
Диплом за відкриття фестивалю – актору Тимофію Антропову за роль головного героя у фільмі "Тимка".
Диплом за концептуальність анімафільму – "Без кінця", реж. Катерина Чепік.
Приз за кращий анімаційний фільм – "Чистий", реж. Олена Потьомкіна.
Приз за кращий ігровий фільм – "Перше побачення", реж. Андрій Павлюк.
Треба зазначити, що фестиваль пройшов у Прилуках лише завдяки меценату Прилук - Юрію Коптєву, а також Атремію Аніщенку, який особисто знайомий із засновником та незмінним президентом кінофестивалю кінорежисером Михайлом Іллєнком. Також організатори дякують за сприяння і допомогу директору Першої Міжнародної компанії Ігорю Кургану. Звукове забезпечення, сценічну апаратуру та музичні інструменти надав Сергій Чунь, як завжди на чудовому рівні. Окрема подяка директору Агротехнічного коледжу Павлу Чернікову за сприяння проведенню «Відкритої ночі» на території коледжу. Все пройшло спокійно, чітко, організовано й злагоджено. Охорону й підтримку порядку окрім міліції забезпечували козаки куреня ім. Івана Сірка, які чітко діяли у поодиноких випадках, коли сп’янілі недоумки спробували вискочити перед екраном чи дуже гучно, із матюками, коментувати побачене. Їм ввічливо, але достатньо жорстко було вказано на їхнє місце, після чого вони мовчки пішли.
На місці проведення фестивалю планувалося розмістити торгові ятки із водами та морозивом, потім це відмінили. І добре зробили! Під час дійства було спокійно та й після завершення на диво майданчик не був вкритий звичайним для таких випадків килимом із сміття та пустих пляшок. Виявляється, ми, прилучани, вміємо культурно відпочивати!
Також треба зазначити, що наша місцева прилуцька влада ніяким чином себе не проявила! Ні мера, ні його представників, ні представників відділу культури міськвиконкому чи директора міського будинку культури не було помічено навіть десь на горизонті! Видно для них факт проведення у Прилуках вперше загальноукраїнського фестивалю національного кіно не являється хоч якоюсь значущою подією! Але може це й добре - у крайньому разі не плутались під ногами і не заважали робити добру справу! Ну а раз не було міської влади, не було й кишенькового беркутівського телебачення - показувати ж нічого!
Похожие статьи:
Політика → У кожного свої мультики.
Економіка → Кієвстар і всє, всє, всє...
Освіта → Гроші не пахнуть – правда ж, пане Беркут?
Політика → «Позвольте, а за чей счет этот банкет?!»
Політика → Розрахунок за газ, у тому числі, в рублях вигідний українським експортерам