184 авіаційному полку - 80 років. Було б...

22 липня 2018 - Crok
article164.jpg

21 липня 2018 року у колишньому військовому містечку №12 відбулось святкування 80-річчя 184 гвардійського Полтавсько-Берлінського важкобомбардувального авіаційного полку. 

І хоча вже 18 років, як самого полку не існує, на святкування на площі Авіаторів біля установленого на вічному злеті Ту-16 зібралось багато людей – і тих, хто безпосередньо служив у ньому, і тих, кому небайдужа історія нашого міста і простих прилучан.  

Стрій ветеранів полку привітали останні командири полку – командир полку полковник Сергій Осипов, начальник штабу полковник Валерій Веренкіотов, та колишній командир полку генерал-майор Василь Жук. Також до присутніх із палкою промовою звернувся відомий український актор Володимир Талашко. 

Стрій ветеранів полку.

В строю - ветерани полку

Головною думкою всіх, хто звертався до ветеранів полку, було те, що полк був розформований бездумно, як то кажуть «на хвилі» стрімких змін, які проходили тоді в Україні, і ці зміни не завжди були найкращими; була реальна можливість переозброїти літаки сучасним неядерним озброєнням, новоствореними ракетами із дальністю до 2500 км. І тоді ніяка Росія ніколи не ризикнула напасти на Україну, бо «тоді можна було реально дістати аж за Урал». Та хто ж тоді думав про те, що Росія виявиться агресором?!

І, до речі, саме цей факт став перепоною на шляху тих ветеранів полку, які зараз живуть у Росії і які дуже хотіли, але, зрозуміло, не змогли приїхати на свято, вони передавали у Прилуки численні найкращі побажання своїм однополчанам. Сумно тільки, що стрій ветеранів з кожним роком стає все коротшим... Та все ж присутня на святкуванні мер міста висловила надію, що, можливо, не за горами той час, коли прилуцька авіабаза знову запрацює за призначенням.

Та наш полк – вже історія. А реальні люди у в/м 12 продовжують жити... і ветеранам є що згадати. Вони вже домовляються зібратись на 90, а, як бог дасть, і на 100-річчя полку. Тож після святкового зібрання на площі всі, хто побажав, переглянули у МБК документальний фільм «Нам є що згадати» про славетну історію полку і людей, до нього причетних. 

Оголошення про святкування  

А ввечері на площі Авіаторів, не зважаючи на дощ, відбувся концерт, на якій зібралося багато людей, де виступила відома група «Контингент», яка піснями нагадала ветеранам їх неспокійну молодість.

 

Тепер ти знаєш!

Рейтинг: 0 Голосов: 0 63403 перегляду

Немає коментарів. Ваш буде першим!