Добрячі дороги будували у СРСР!

23 листопада 2021 - прилучан
article178.jpg

 Ще донедавна в Україні про дороги згадували вряди-годи. Чи тоді, коли приходила весна і разом із весною сходив з доріг асфальт, чи тоді, коли треба було робить ямковий ремонт...

 
Віднедавна запрацювала програма «Велике будівництво», у рамках якої почали поступово оновлювати старі, ще радянського будування, дороги. І, відповідно, ці об'єкти будівництва не обходять увагою ЗМІ. Стандартно такі репортажі починаються словами - ось ми стоїмо на новій, щойно збудованій дорозі, яка замінила стару, ще радянську дорогу... Ну і далі обо'язковим елементом є підкреслювання того, що ось стара радянська дорога була дуже неякісною і поганою, а от сучасна, "європейського зразка" дорога буде ух!
 
Також про дороги часто згадують особливо восени, коли починають цілими караванами йти перевантажені понад всякий здоровий глузд зерновози.

перевантажений зерновоз
 
У зв'язку із цими двома фактами я вирішив все ж таки похвалить старі радянські дороги! І ось чому...
 
У Радянському Союзі дороги будувались із розрахунку на навантаження, яке було тоді. У останні 15 років СРСР найбільш масовим і найбільш вантажопідйомним автомобілем був КамАЗ-5320, який за власної ваги трохі більше 7 тон мав вантажопідйомність до 10 тон. У сумі - 17 тон.
 
Після розпаду СРСР дороги, у загальному значенні цього слова, фактично не оновлювались. Звичайно, були прокладені деякі нові траси, але, як то кажуть, моди вони не створювали! Тобто, за останні 30 років Україна нещадно експлуатувала дороги радянської побудови! По дорогам, які розраховані на максимально завантажену автомашину вагою 17-18 тон, масово пішли фури й зерновози вагою по 40 тон! У СРСР такі вантажі перевозились залізницею! Так, це було досить незручно, але зберігало дороги.
 
Яка ж ситуація зараз? На дорогах з кожним роком все більше бачимо перевантажені зерновози, які вагою у більш ніж 2 рази перевищують той максимум, на який були розраховані радянські дороги! Та ще й не забуваємо додати сюди кліматичні зміни, які влітку просто розжарюють асфальт майже до стану пластиліну, що теж не додає міцності дорожному покриттю! Такої спеки у часи СРСР просто не існувало!
 
Отже - "старі неякісні радянські дороги" вже тридцять років витримують більш ніж двократне перевантаження, та ще й часто із розжареним покриттям! От таку би якість будівництва у наші часи!!! Ще додам: якщо наші, сучасні дороги "європейського зразка" простоять із двократним перевантаженням 30 років експлуатації без капремонту - ось тоді їх можна буде порівнювати із радянськими!
 
І наостанок ще одне зауваження. Чим більше з'являється доріг із якісним новим покриттям, тим вище нарощені борти зерновозів! Таке враження, що навіть якщо завтра наші дороги будуть без проблем витримувать 40 тон, то післязавтра з'являться на дорогах зерновози, які будуть возить по 45 і більше тон! І знову все повернеться на вже звичний, нажаль, стан справ на українських дорогах!

Олександр Кашкін.
Прилуки.

 

Похожие статьи:

ЕкономікаЛожимо на совість - 2, або Кадри з фільму «Діти лейтенанта Шмідта»

КультураГодинник з "Авророю" і мармуровий Ленін: на Чернігівщині відкриють музей радянської пропаганди

ЕкономікаЧайники на дорозі

Тепер ти знаєш!

Рейтинг: 0 Голосов: 0 2938 переглядів

Немає коментарів. Ваш буде першим!