Все силы брошены на него!

24 листопада 2021 -
article179.jpg

23 листопада 2021 року татарстанське видання «Бізнес online» опублікувало матеріал під назвою «Всі сили кинуті на нього: у Казані готують до польоту перший збудований з нуля Ту-160», де йдеться, що на Казанському авіаційному заводі ім. Горбунова (КАЗ) на 18 грудня 2021 року намічено перший політ першого модернізованого стратегічного бомбардувальника Ту-160М нібито нової побудови, що також називається Ту-160М2.



Нібито новий літак Ту-160М вивозять із цеху.

На фінансові питання наказано не звертати уваги - буде все, що потрібно! Так говорять на КАЗі про підготовку першого польоту Ту-160М, що ведеться буквально день і ніч. За інформацією видання, «Туполєву» та Казанському авіазаводу поставлене завдання підняти в повітря збудований нібито з нуля ракетоносець вже 18 грудня до 40-річчя першого польоту «виробу-70». У 1981 році літак також мав полетіти до круглої дати – 75-річчя Брежнєва. Але тоді вирішили не ризикувати!

Давайте спробуємо розібратися, що і з чого змайстрували росіяни на КАЗі?!

Насамперед варто відзначити, що цей літак не збирається з нуля, а є складанням ще радянських доробків! Це надзвичайно важливий момент! Адже фактично при використанні радянського проекту, якому вже майже 40 років і елементів фюзеляжу, що залишилися з моменту зупинки виробництва, у Росії пішло 7 років на те, щоб зібрати Ту-160, що літає.

М'яко кажучи, показник для країни, яка позиціонує себе якоюсь наддержавою, явно не вражаючий!

Але далі – більше. Те, що підніметься – якщо підніметься! – у повітря 18 грудня 2021 року, насилу можна буде назвати Ту-160М. А все тому, що для цього борту немає необхідної кількості бортового радіоелектронного обладнання! На сьогоднішній день у питаннях БРЕО літаки Ту-160 у Росії використовують принцип канібалізму. Тобто. необхідного нового обладнання немає, а є ремонтопридатний залишок, що періодично кочує від одного борту до іншого.

Ось і джерело видання «Бізнес online» малює безрадісну картину у галузі БРЕО:
- Довгий час їхали радянським і раннім пострадянським багажем, старенькими фахівцями похилого віку. Але сьогодні цей фундаментальний доробок зжерли. Профільні інститути за рідкісними винятками стрімко деградують, нічого нового вчасно навіть близько зробити не можуть. У науці – повний провал. Матеріалознавство – нуль. Фінансування слабке, але вимагають, щоб виріб з'явився через рік-два. Інститути тупо перестають брати участь у конкурсних роботах. В результаті сьогодні вони здатні тільки на те, щоб вироби, що діють, перевести на нову елементну базу і так поліпшити характеристики. А глобально сказати нічого. А знаєте, що найсумніше? Промисловці зрозуміли, що ці питання краще не порушувати.

У радянській кооперації для виробництва Ту-160 брало участь 700 підприємств! Весь цей ланцюжок довелося відновити, хоча звичайно не в колишньому вигляді. Мегазавдання! Але низку комплектувальних відтворити так і не встигли. Їх для машини, що підніметься в грудні, візьмуть з стройових ракетоносців. Так уже було, коли в 2018 році доводили до пуття заділ Ту-160, що зберігався на заводі з початку 90-х. Щоб його підняти, двигуни, шасі, кіль та частина БРЕО взяли з стройових літаків, а невдовзі після показу президенту Росії Путіну повернули назад, пише видання.

Загалом про сучасні компоненти БРЕО і заїкатися не доводиться! Максимум, на що здатні сучасні російські інститути, так це на модернізацію знову ж таки радянської спадщини.

Крім того, важливим моментом у всій цій містифікації з нібито новим Ту-160 є те, що за 7 років його складання в інформаційному просторі неодноразово порушувалося питання про те, що з підприємства, яке його збирає, масово звільняються люди, а також масово скорочують фахівців. Як запевняє один із причетних до будівництва на КАЗі джерел «Бізнес online», причина занепаду КАЗу в тому, що до справи від самого початку поставилися не по-державному. Були плани оптимізувати 10% працівників. Але як каже джерело – і скорочувати спеціально не треба! – люди звільняються щодня, і не по одному – пачками. Причини? Відсутність роботи та перспектив. При слові «реконструкція» робітники вже тільки гнуть матники! Всюди ремонт, бардак, у цехах холодно. Зарплатня? Та краще піти на «Елекон», який, наприклад, технологам підняв заробітну плату до 60 тисяч. На КАЗі, щоб стільки отримувати, ночуватимеш у цеху. Зараз біжать на КВЗ, там зарплата збирача-клепальника доходить до 120 тисяч.


Ситуація близька до патової, пише видання. Також варто відзначити, що перезапуск Ту-160 спочатку пов'язувався з модернізацією КАЗу, її мали завершити до 2020 року. Однак цього, незважаючи на мільярдні вливання, не сталося. Більше того – до передбанкрутного стану потрапив генпідрядник реконструкції – Казанський "гіпронііавіапром" - КазДАП. У цій історії також багато туманних білих плям.

Це все до того, що Росія зібрала за всю свою історію перший Ту-160 з нуля, який насправді не з нуля! На підприємстві, яке не модернізувалося під цю діяльність у необхідному обсязі. Та ще й тими, хто собі не знайшов кращого місця роботи з урахуванням відсутності необхідного обладнання та технологічної складової.

Загалом виникає досить стійкий сумнів у тому, що на КАЗі справді зібрали Ту-160, той, який ми знаємо. Ну а якщо його ще й наважаться підняти у повітря, то екіпажу, на наш погляд, потрібно буде авансом присуджувати героя Росії. Адже якщо він пролітатиме над Воронежем, то Воронежу ми б не позаздрили.


За матер
іалами YouTube-каналу «MixNews».
Підготував Олександр Кашкін.

Тепер ти знаєш!

Рейтинг: 0 Голосов: 0 6359 переглядів
Олександр # 19 грудня 2021 в 05:08 0

Ось... сьогодні вже 19 грудня. А "новий" Ту-160 так і не полетів! Натомість, як сказав російській віце-прем'єр, на початку наступного року очікують, що літак тільки пробіжиться із новим двигуном! https://naked-science.ru/article/tech/stali-izvestny-novye-sroki-pervogo-poleta

Алекс # 21 грудня 2021 в 02:22 0

И даже если "все силы брошены на него", Россия не в состоянии поднять в небо конструктор лего под названием Ту-160, отдельные части которого валялись ещё с союзных времён по разным сараям на разных заводах типа"великой"! :-)