Писати завжди, писати скрізь: чудо-ручки

5 травня 2012 - Crok
article30.jpg

Відомий жарт говорить: «NASA витратило кілька мільйонів доларів, щоб розробити спеціальну ручку, здатну писати в космосі. Росіяни використовували олівці». Обидві частини цього анекдоту не відповідають дійсності.

До другої половини 1960-х американські астронавти використовували для записів механічні олівці та фломастери, а радянські космонавти - масляні олівці. Всі ці інструменти справлялися зі своїм завданням недостатньо добре. Проблему вирішив американський підприємець і винахідник Пол Фішер, причому абсолютно безкоштовно для космічних агентств обох країн.

Народжений в 1913 році в Канзасі в родині методистського священика, Пол в молодості перепробував безліч професій: був продавцем, водієм вантажівки, бухгалтером і механіком. У 1945-му йому запропонували вкласти гроші в чиказьку компанію з виробництва технологічної новинки - кулькових ручок. Покрутивши виріб в руках, Пол відмовився - йому здалося, що ручка буде текти. Пізніше з«ясувалося, що, хоча ручки дійсно текли, за перші три місяці фабрика принесла своїм акціонерам більше $ 5 млн. Ідея випускати ідеальні кулькові ручки захопила Пола, і в 1948 році він заснував власну компанію - Fisher Pen. Першим успішним продуктом став Bullet Pen - хромована ручка обтічної форми, яка зараз вважається однією з ікон сучасного дизайну. Ручки як і раніше текли, і в процесі вирішення цієї проблеми Фішер випробував більше 10 000 прототипів. Він одним з перших запропонував використовувати єдиний картридж (стрижень) для різних моделей ручок (заробивши на цьому свій перший мільйон).

У 1961 році з польотом Юрія Гагаріна настала космічна ера. Пол Фішер вже тоді зрозумів, що людина не зможе обійтися без надійних інструментів для письма навіть у космосі. За власною ініціативою він почав розробку космічної ручки. Щоб забезпечити подачу пасти до кульки в невагомості, він зробив картридж з газовим підпором і спеціальним поршнем. Така ручка писала в будь-якому положенні, але ... як і раніше текла. Після ще майже трьох років випробувань Фішер замінив пасту тиксотропним гелем: в«язкість його при обертанні кульки зменшувалася, він ставав рідким і легко писав на будь-яких поверхнях, а коли кулька переставала обертатися - загусав. В 1966-м Фішер отримав патент № 3285228 на Anti-Gravity Pen («антигравітаційну ручку») і відіслав зразки в NASA, де їх протестували і схвалили. Партія з 400 «ручок для запису даних» моделі Fisher AG-7 для програм Apollo і Skylab обійшлася NASA по $ 6 за штуку. А в 1969 році 100 ручок і 1000 стержнів для них купив СРСР для використання на кораблях «Союз» і пізніше на станції «Мир». Обидві угоди не принесли Фішеру надприбутків, але зате він отримав можливість рекламувати свій виріб як ручку, «яка пише в будь-яких умовах, навіть в космосі», - і це принесло винахіднику славу і багатство. А купити таку саму ручку, яка побувала в космосі і на Місяці, ось уже більше 40 років може будь-хто. Ручки Fisher Space Pen здатні писати при температурах від -50 до +120 ? С, під будь-яким кутом, на мокрій, жирній або глянсовій поверхні, в повітрі і під водою.

popmech.ru

Похожие статьи:

ЦікавеПро ТБ Прилуки. Як воно починалось.

ЦікавеЯк зникла слава труду

Тепер ти знаєш!

Рейтинг: 0 Голосов: 0 3073 перегляду
VIC # 11 травня 2012 в 06:27 0
якщо ще пару таких статтей, то читати сайт буде не цікаво. Зверху на головній сторінці чорним по білому написано, що сайт про Прилуки і що у них твориться. Де статті з родзинкою?
прилучан # 23 травня 2012 в 09:31 0
Якщо Ви ще не зрозуміли, то підказую - це сайт, де немає "родзинок"! Це не "жовта преса", де майже все висмоктано з пальця! Тут лише реальні факти, які змушують замислитись над тим, що у громадському житті КОЖНИЙ з нас відповідає за свій вибір! І дуже часто відмова від дії (наприклад - не піду на вибори! бо я розумніший за всіх!) теж впливає на життя всієї громади.
От і у випадку із Беркутом - молодь не пішла на вибори, але разом із усіма отримала на свою голову "найправдивішого" мера!
Микола # 11 травня 2012 в 08:01 0
Вас, шановний VIC послухать, так прилучан не цікавить ніщо, що знаходиться за їхніми тинами! Я думаю прилучанам цікава не тільки "клубнічка" чи "жарєниє факти". Є ж і розумні люди. До того ж не дуже хочеться, щоб цей сайт перетворився на такі собі «600 секунд» Нєвзорова, якщо Ви взагалі знаєте, про шо йде мова.
VIC # 23 травня 2012 в 07:47 0
Шановний пане Миколо!
Я дуже за Вас радий, що Ви вважаєте себе найрозумнішим.
Але вважати себе найрозумнішим - це дурість.
Серафим Наждак # 23 травня 2012 в 08:02 0

VIC Вам би теж порадив ще раз уважно прочитати Ваше ж  останнє речення! Утримуйтесь від переходу на особистості і інші не будуть Вам казати, куди Вам йти. А взагалі раджу прочитати написане у нас на головній сторінці стосовно запропонованих тем. Ви теж можете сюди надсилати цікаві теми.