Так каже відома народна приказка. Але для прилуцької влади це не єдине, що можна сховати у воду! Можна сховати й гроші, при тому - досить вагомі суми...
У затвердженій міською радою "Програмі економічного й соціального розвитку м. Прилуки на 2012 рік" є Додаток 3 - "Пріоритетні об’єкти, які доцільно фінансувати із залученням коштів державного, місцевих бюджетів, коштів інвесторів та благодійної допомоги у 2012 році ". Там є такий рядок – будівництво комплексу для знефторюючої установки проектною потужністю 24 кубометри на добу, - і зазначена кошторисна вартість об’єкта – 6,8832 млн. грн. Запам’ятаємо цю цікаву цифру – вона нам ще знадобиться...
Відомо, що на території Чернігівської області вода має підвищений вміст фтору. От тому люди, що тут мешкають, мають жовтаві зуби! І саме з-за цього нам ні в якому разі не треба користуватися зубними пастами, які мають підвищений вміст фтору і які рекламують нам як особливо корисні для зубів! Фтору у нас у воді вистачає! За всіма санітарними нормами його рівень треба знижувати, тобто – будувати установки для знефторення води.
Міська влада цим і зайнялася. Але прилуцькі владні дяді побачили у цьому дуже вигідний для „справи” власного збагачення привід, намалювавши якусь цифру із шістьма нулями! На запитання депутатів – а як же доставляти очищену воду споживачам? – ясної відповіді не було. Тобто, начебто є пропозиція доставляти транспортом... Виникає чергове запитання – хто буде доставляти? у якій тарі? скільки це додатково коштуватиме? та ще безліч інших.
Та не всі депутати міської ради погодились із цим фактом. Зокрема депутат від ВО „Свобода” Дмитро Барнаш не просто висловив здивування, він направив на НВО „Аквахімтехнологія” (http://npoakva.com/uk/2.html) листа для з’ясування вартості установки.
Ось що відповіла „Аквахімтехнологія” (наводимо основні висновки з листа): „Согласно запроса направляем технико-коммерческое предложение по изготовлению и поставке водоподготовительного оборудования для получения питьевой воды производительностью до 0,35 м3/час...
... Общая стоимость 15 934,0 €
В цену входит:
Стоимость оборудования, монтажные и пуско-наладочные работы, командировка, гарантийное обслуживание в течение 12 месяцев, обучение персонала.
Ориентировочный срок изготовления и поставки: 15-20 дней.”
Далі наведемо такі міркування. Для досягнення об’єму 24 куби за добу (те, що закладала у вимоги міська влада) треба три таких установки, які запропонувала „Аквахімтехнологія”. Але при цьому зростає безвідмовність роботи – якщо одна з них буде на техобслуговуванні будуть працювати дві інших!
Отже, якщо робити із головою, то треба 15 934 х 3 = 47 802 євро, або 506 074.90 гривень за курсом НБУ на момент написання статті! Ще для всього цього устаткування приміщення треба, припустимо воно коштуватиме 100 000 грн. Тобто загалом – 606 075 гривень!
А тепер згадаємо ту суму, яка намальована нашими „державними мужами” – 6 883 200 грн. На ці гроші можна побудувати 11 установок на 24 кубометри води на добу! Їх можна поставити біля кожної школи і, наприклад, у лікарні і ще залишаться.
Навіть якщо владні мужі Прилук побудують одну таку установку, вони матимуть чистого „навару” – 6 277 125 гривень! Непоганий такий „державний підхід” до розкрадання грошей! Ось такі суми можна пустити „кінцями у воду” при „правильному” погляді на них, або, якщо називати речі своїми іменами – покласти до кишені зацікавленим і „заохоченим” особам!
Похожие статьи:
Освіта → Гроші не пахнуть – правда ж, пане Беркут?
Політика → У кожного свої мультики.
Економіка → Кієвстар і всє, всє, всє...
Політика → «Позвольте, а за чей счет этот банкет?!»
Політика → Розрахунок за газ, у тому числі, в рублях вигідний українським експортерам